گروه کوهنوردی آریا بندر انزلی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


گروه کوهنوردی آریا به عنوان اولین گروه رسمی هیئت کوهنوردی بندر انزلی در راستای توسعه و ترویج این ورزش و جذب و تشویق افراد مخصوصا جوانان در استفاده کامل تر از طبیعت در جهت متعالی نمودن جسم و روح خود سال 1380 فعالیت خود را آغاز نمود و از آن تاریخ تا کنون پس از پشت سر گذاشتن مشکلات بیشماری علیرغم جمعیت کم شهرستان و فقدان کوه و توجه گسترده عمومی به بسیاری از رشته های ورزشی مخصوصا قایقرانی و فوتبال توانسته حضوری قابل قبول در عرصه کوهنوردی کشور داشته باشدو.........

پروفایل مدير وبلاگ
ورود کاربران
رمز عبو را فراموش کرده ام
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد1- گروه اول سگ های موجود در طبیعت ، سگ های وحشی هستند که به صورت گروهی زندگی و شکار می کنند،این سگ ها گونه ای از حیوانات وحشی هستند که در آسیا و دیگر قاره ها وجود دارند،اما در ایران وجود ندارند، پس نگرانی درباره آنها نخواهید داشت.


2- گروه دیگر سگ های ولگرد هستند که شامل سگ های نگهبان .................................. بقیه در ادامه مطلب..

 

1- گروه اول سگ های موجود در طبیعت ، سگ های وحشی هستند که به صورت گروهی زندگی و شکار می کنند،این سگ ها گونه ای از حیوانات وحشی هستند که در آسیا و دیگر قاره ها وجود دارند،اما در ایران وجود ندارند، پس نگرانی درباره آنها نخواهید داشت.


2- گروه دیگر سگ های ولگرد هستند که شامل سگ های نگهبان ،سگ های تربیت شده ، سگ های نژاد ناخالص و دیگر سگ های رها شده در طبیعت می باشند. حدودا" یک میلیون سگ ولگرد در ایران وجود دارد(خبرگزاری جمهوری اسلامی 92/10/11).
معمولا" این سگ ها ترسو هستند و به انسان کاری ندارند. حتی آنهایی که قوی و تربیت شده هم هستند،چون در طبیعت رها شدند و از حریم و صاحبی دفاع نمی کنند ،حساسیتی برای مبارزه ندارند. اگر به سمت شما آمدند ، با برداشتن سنگ و چوب و داد و فریاد فرار خواهند کرد.(حتما" شنیدید که گفته می شود با فریاد کشیدن و دویدن به طرف سگ می توانید آن را فراری دهید. این مطلب در مورد همین سگها است).


3- دسته سوم سگ های بیمار و سگ های مهاجم هستند ، یعنی همان سگ های ولگرد که عامل انتقال بیماریهای میکروبی و هاری هستند(به علت تغذیه از زباله ها) و یا به هر علتی مانند نیافتن غذا در طبیعت وحشی شده اند. در دفاع از خود در مقابل این سگ ها به نکات زیر دقت کنید:


1- سیخ کردن موهای پشت و گوش ها و بالا گرفتن دم علامت حمله و تهاجم است.


2- سگ هایی که دم آنها بین پایشان است و زیر زیرکی نگاه می کنند نشان از ترسو بودن آنهاست.


3- سگ هایی که بیشترین برخورد در طبیعت را با
 آنها خواهید داشت سگ های گله هستند. البته آنها اصولا" گاز نمی گیرند و فقط شما را متوقف می کنند و یا از حریم گله دور می کنند. یعنی تا جایی شما را تعقیب می کنند تا از حریم گله ای که از آن محافظت می کنند دور شوید. بنابراین از هر سمتی که به طرف شما آمدند،شما به سمت مخالف ،آهسته عقب نشینی کنید. البته با نزدیک شدن سگ چوب و یا سنگی را به حالت آماده باش نگه دارید تا فاصله خودش از شما را حفظ کند. سعی نکنید با داد و فریاد تحریکش کنید. نسبت به آن بی توجه باشید و با آرامش مسیر خود را عوض کنید. با دور شدن شما از حریم گله، آن هم پی کار خود می رود.


5- همیشه ترقه همراه داشته باشید زیرا می تواند سگ ها را مانند دیگر حیوانات ترسانده و فراری بدهد.


6- علائم سگ هار اینست که بزاق کف مانندی از دهانش خارج شده و گیج است و یا تلو تلو می خورد و عصبی است و تلاش می کند که همه را گاز بگیرد.


7- از روبروی سگ ها فرار نکنید و به آنها پشت نکنید و عقب عقب دور شوید زیرا پشت پای شما را گاز می گیرند.


8- مچ دست خود را به آنها نزدیک نکنید برای اینکه گاز خواهند گرفت. و اگر چیزی نداشتید پارچه و لباسی دور دست خودتان بپیچید و یا حداقل دست را در آستین فرو ببرید.


9- از سگ نترسید،آنها به کسانی که میترسند بیشتر حمله می کنند.

 

 

 

 


 
نوع مطلب : آموزشی، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 16
تعداد بازدید مطلب : 259
شنبه 27 ارديبهشت 1393 :: 23:51