گروه کوهنوردی آریا بندر انزلی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


گروه کوهنوردی آریا به عنوان اولین گروه رسمی هیئت کوهنوردی بندر انزلی در راستای توسعه و ترویج این ورزش و جذب و تشویق افراد مخصوصا جوانان در استفاده کامل تر از طبیعت در جهت متعالی نمودن جسم و روح خود سال 1380 فعالیت خود را آغاز نمود و از آن تاریخ تا کنون پس از پشت سر گذاشتن مشکلات بیشماری علیرغم جمعیت کم شهرستان و فقدان کوه و توجه گسترده عمومی به بسیاری از رشته های ورزشی مخصوصا قایقرانی و فوتبال توانسته حضوری قابل قبول در عرصه کوهنوردی کشور داشته باشدو.........

پروفایل مدير وبلاگ
ورود کاربران
رمز عبو را فراموش کرده ام
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدددرود بر همه همنوردان و دوستداران کوهستان

برنامه شیر کوه به سرپرستی آقای منفرد به برنامه چراچه برن به سرپستی آقای تحویلداری تغییر یافت و این برنامه با حضور 42 تن از همنوردان گروه آریا در تاریخ 12.2.93 برگزار گردید.

ساعت حرکت 6 روز جمعه ...عکس هایی از این صعود در ادامه مطلب.....

 
ادامه مطلب ...

نوع مطلب : کوهپیمایی، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 8 امتیاز توسط 8 نفر مجموع امتیاز : 21
تعداد بازدید مطلب : 415
شنبه 13 ارديبهشت 1393 :: 13:8


انجمن پزشکی کوهستان ایران: بامداد امروز یکشنبه 7 اردیبهشت ماه93 دکتر علیرضا بهپور با ارسالی پیامی از لغو تمامی صعودهای این فصل به قله (اورست) خبر داد.

بهپور حادثه ی تلخ ریزش بهمن در ارتفاعات اورست که منجر به مرگ دست کم 13 شرپای نپالی گردید و با توجه به اثرات ناشی از این ضایعه دردناک در سایر اهالی و راهنمایان نپالی روند صعودها به حالت تعلیق در آمد و بر اساس پیام اخیر دکتر علیرضا بهپور کوه نورد ایرانی حاضر در منطقه تمامی صعودهای این فصل به قله ی اورست کلا متوقف و لغو شد.

وی تصریح کرد : با توجه به این شرایط به زودی به ایران باز خواهد گشت......
نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 6 امتیاز توسط 6 نفر مجموع امتیاز : 26
تعداد بازدید مطلب : 178
سه شنبه 09 ارديبهشت 1393 :: 18:47


مرتفع ترین کتابخانه جهان در دماوند

 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، کمیته فعالیت های جنبی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به مناسب برگزاری این رویداد فرهنگی یک تیم کوهنوردی به قله دماوند اعزام کرد تا علاوه بر اهتزاز پرچم نمایشگاه در بلندترین قله ایران، یک کتابخانه نیز در این قله تاسیس کند.

این تیم کوهنوردی هفت نفره پس از صعود به قله 5671 متری دماوند و اهتزاز پرچم نمایشگاه، مرتفع ترین کتابخانه جهان را نیز در ارتفاع 4200 متری این کوه افتتاح کردند.
نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 29
تعداد بازدید مطلب : 181
دوشنبه 08 ارديبهشت 1393 :: 13:55


جنگل نوردی(پیشگیری از خطاهای مرگ آفرین در جنگل نوردی)

1.هنگام عبور از کنار رودخانه های جتگلی از علف های بلند لبه های آب فاصله بگیرید زیرا در خیلی از مواقع سست هستند و باتلاقی چسبنده در زیر آنها وجود دارد که خطرناک هستند.

2.اگر از پل های درختی افتاده بر روی دره های جتگلی خواستید عبور کنید حتما با فشار یک پا قبل از عبور از نظر استحکام آن را تست کنید و یک نفره عبور کنید(حتی اگر تنه محکم بود چند نفر با هم عبور نکنید زیرا با به هم خوردن تعادل یک نفر احتمال پرت شده همه به درون دره می باشد)

 


 

 
ادامه مطلب ...

نوع مطلب : آموزشی، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 33
تعداد بازدید مطلب : 180
یکشنبه 07 ارديبهشت 1393 :: 12:49


صعود فنی یک و نیم روزه دیه گاه به شوشل با حضور 9 تن از همنوردان عزیز  در تارخ93.2.4 شروع و غروب 93.2.5 با موفقیت به اتمام رسید. سرپرست برنامه:آقای شاکری

 

 
ادامه مطلب ...

نوع مطلب : کوهنوردی، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 7 امتیاز توسط 7 نفر مجموع امتیاز : 30
تعداد بازدید مطلب : 250
یکشنبه 07 ارديبهشت 1393 :: 11:43


لیست لوازم و تجهیزات کوهنوردی عمومی و تخصصی
نوع مطلب : آموزشی، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 6 امتیاز توسط 6 نفر مجموع امتیاز : 32
تعداد بازدید مطلب : 496
پنجشنبه 04 ارديبهشت 1393 :: 13:11


یکی از اولین مطالب آموزشی ای که کوهنورد یاد می گیرد این است که وقتی سنگی از زیر پایش قل خورد و رفت برای خبر دار شدن نفرات پایین و جلوگیری از برخورد باید بلند داد بزند سنگ ........ستگ اما چگونگی و جز ئیات مهم این اعلام خطر کمتر گوش زد می شود.

1.به این نکته توجه کنید که بطور ناخوداگاه فریاد هشدار هرچه بلندتر باشد خطر را بزرگ جلوه می دهد اما هیپگاه کلمه سنگ را کشیده ادا نکنید مغز ما تا قبل از پایان کلمه نمی تواند تشخیص کاملی از مفهوم آن داشته باشد و منتظر پایان صدا می ماند وقتی می گویید سنگ سرعت انتقال مفهوم را به تعویق انداخته اید که برای سقوط سنگ می تواند بسیار تاثیر گذار باشد بهتر است 3با ر بدون کشیدن کلمه داد بزنیم سنگ......سنگ ....سنگ...

2.هشدار سنگ ......سنگ......هرچند به کلمه سنگ اشاره می شود اما زنگ خطریست که از سقوط خطرناک چیزی خبر می دهد وقتی تکه ای یخ یا حتی کوله سقوط می کند باز هم بگوییم سنگ فقط کافیست شنونده را هشیار سازیم حالا اگر کلمه ای باشد که مغز و گوش با آن عادت داشت دارد فیها

3.وقتی فریاد سنگ ......سنگ را می شنویم باید زود تصمیم بگیریم اولویت اول پنهان شدن سریع پشت یک مانع است حتی بدون اینکه نگاهی به بالا بکنید و بخواهید سنگی که باسرعت به طرفتان  می آید را رصد کنید و زمان طلایی خود را از دست بدهید صرفا زمانی که امکان پنهان شدن وچود ندارد جایز به دنبال کردن مسیر سنگ هستید تا بتوانید جا خالی دهید.

4.هرچند هم سنگ  در حال سقوط به نظر کوچک و سقوطش کند باشد محض احتیاط هم که شده دوبار آرام بگویید سنگ .....سنگ ممکن است حین سقوط سرعت گرفته و منجر به حادثته شود یا وقتی عضوی از گروهتان در پایین دست نیست اعلام هشدار را برای حضور احتمالی کسی که در دید شما نیست اما ممکن است در تیررس سنگ باشد پشت گوش  نیندازید.

با تشکر
نوع مطلب : آموزشی، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 31
تعداد بازدید مطلب : 135
چهارشنبه 03 ارديبهشت 1393 :: 14:59


گروه کوهنوردی آریا به عنوان اولین گروه رسمی هیئت کوهنوردی بندر انزلی در راستای توسعه و ترویج این ورزش و جذب و تشویق افراد مخصوصا جوانان در استفاده کامل تر از طبیعت در جهت متعالی نمودن جسم و روح خود سال 1380 فعالیت خود را آغاز نمود و از آن تاریخ تا کنون پس از پشت سر گذاشتن مشکلات بیشماری علیرغم جمعیت کم شهرستان و فقدان کوه و توجه گسترده عمومی به بسیاری از رشته های ورزشی مخصوصا قایقرانی و فوتبال توانسته حضوری قابل قبول در عرصه کوهنوردی کشور داشته باشدو.........

تلفن روابط عمومی :3638-849-0911
نوع مطلب :
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 1 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 20
تعداد بازدید مطلب : 138
سه شنبه 02 ارديبهشت 1393 :: 22:30


صعود گروه در تاریخ 29 فروردین در منطقه زیبا و تاریخی تولانسر گیلان به همراه همنوردان عزیز به سرپرستی اعظم مسلمی برگزار گردید.....
نوع مطلب : کوهپیمایی، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 6 امتیاز توسط 6 نفر مجموع امتیاز : 25
تعداد بازدید مطلب : 230
سه شنبه 02 ارديبهشت 1393 :: 22:20


همه باید.....

طبیعت را نجات دهیم.....

و گرنه خود نیز نجات پیدا نخواهیم کرد.....

هر قدم کوچک ما وقتی با هم جمع شود  اقدامی بسار عزیم خواهد شد.....

حال زمین پیر بسیار خوش نیست......

فردا دیر است.....
نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :

امتیاز : :: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 14
تعداد بازدید مطلب : 211
سه شنبه 02 ارديبهشت 1393 :: 10:58
( کل صفحات : 6 )    صفحه شماره صفحه قبل 1 2 3 4 5 6